25. 09. 2022
AGELOPEN 2022 / tenis

Také letos budeme v Ostravar aréně u světového tenisu z kategorie WTA 500. Budete-li mít chuť si zasoutěžit o vstupenky na finálové zápasy, neváhejte navštívit naše FB stránky :-)

Snímek obrazovky 2022-09-07 v 18.45.21.png

12. 06. 2022
MINEFI / insider 06/2022

Tentokrát na deseti stranách našeho reportu seznámíme klienty s riziky aktuálních investičních možností. Proč zvážit investice do zavedených firem, vyhnout se nováčkům a neustále si opakovat, že není všechno zlato, co se třpytí? Rozbor finančního pozadí a emisních podmínek pomůže v rozhodování: "kam s nimi." 💰 🍀

06_2022 SQ.png
Obrázek PNG 2.png

8. 06. 2022
Nemovitostní fondy
a vidina dalšího zvedání sazeb

Aktuální 2T repo sazba vyhlašovaná Českou národní bankou okupuje hranici 5,75% a očekává se, že na dalším zasedání v druhé polovině měsíce dojde k dalšímu navýšení. V portfoliích našich klientů najdete jen ty nejlepší nemovitostní fondy a stále platí, že není nemovitostní fond jako nemovitostní fond. Velmi totiž záleží, na jaký typ nemovitostí se fond zaměřuje. Rádi Vám poradíme kterým směrem se vydat, jestliže hledáte to správné řešení pro uchování hodnoty Vašeho majetku.

17. 05. 2022
V boji s inflací rádi pomůžeme

Také pro konzervativní klienty najdeme řešení, které neháže klacky pod nohy. Zhodnocení 6,25% p.a. pro zůstatek na účtu bez pásem a do 100tis EUR pojištěno ze zákona. Navíc své peníze můžete kdykoliv vybrat s velmi krátkou výpovědní lhůtou (max. 14 dní).

31. 03. 2022
ČNB zvedá úrokové sazby na 5%

Dle očekávání dnes zvedla ČNB úrokové sazby 2T REPO z úrovně 4,5% na 5,0%. Obecně se očekávalo, že k navýšení úrokové sazby dojde. Pojďme si tedy shrnout, co pro nás současná vyšší hladina úrokových sazeb znamená:

- Dále klesající zájem o hypotéky (ústup vlastnického bydlení - aktuálně se průměrné sazby hypoték pohybují řádově kolem 4,6%). Z tohoto budou těžit fondy zaměřené na nájemní bydlení. Pozitivem může být zpomalení masivního zdražování bytů, protože dojde k poklesu poptávky.

- Výrazné zhoršení přístupu podniků k bankovním úvěrům.

- Tlak na zvyšování úrokových sazeb u nově vydávaných korporátních dluhopisů (mějte ovšem na paměti, že sebelepší úrok neznamená kvalitu investice). Velmi těžké období nastává pro emitenty nejrůznějších korporátních dluhopisů kterým roste náklad na tyto cizí zdroje. Budeme teď sledovat především emitenty, kteří jsou zvyklí vydávat jednu emisi za druhou, aby spláceli ty předchozí. 

- Zvýšení ziskovosti českých bank, kterým se otevírá prostor pro zásadní růst úrokové marže.

- Ve střednědobém horizontu mohou být opět zajímavé dluhopisové fondy, které mají za sebou nepříliš dobré období a na případném poklesu sazeb budou profitovat a mazat své ztráty.

Zvyšováním sazeb ČNB bojuje proti inflaci, je ovšem potřeba počítat, že se tato opatření mohou v ekonomice projevit s několikaměsíčním zpožděním. Umíme si představit, že se již v druhé polovině roku mohou sazby postupně snižovat, pokud se podaří srazit inflaci k hladinám pod 5%.

032022.png

02. 03. 2022
MINEFI / insider 03/2022

Mimořádně v krátké době přinášíme svým klientům další číslo analytického reportu. Tentokrát se věnujeme nejen aktuální situaci na Ukrajině, ale také rozboru jednotlivých sankcí a dopadu konfliktu na Českou republiku. Protože se toho událo dost také na našem trhu, rozebereme Sberbank a další banky, které by mohly v budoucnu představovat riziko nejen pro klienty, ale také pro investory. 🍀

17. 02. 2022
MINEFI / insider 02/2022

Další číslo našeho reportu je tady a opět přináší velmi cenné informace pro investory. Vyhnout se nástrahám lákavých dluhopisů je obzvlášť v době vysoké inflace velmi těžké, ale nejste na to sami. Využijte naše zkušenosti a nechte se v dobrém varovat :-)

02-2022.png
INSIDER 11_2021 SQ 2.png

6. 11. 2021
MINEFI / insider

Zaručených tipů jak zhodnotit své peníze najdete na každém rohu bezpočet. Jak ale poznat, který je skutečně ten správný a zda-li se nejedná jen o pozlátko, které dříve nebo později přestane zářit? Na základě našich dlouhodobých zkušeností a informačních zdrojů zajišťujeme svým klientům náskok při orientaci v nepřeberném množství dluhopisových a směnečných programů. Snižujeme tak riziko špatné volby a to není malá přidaná hodnota, co myslíte?

4. 8. 2021
POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Podpojištění rodinných domů nebo rekreačních objektů nastává ve chvíli, kdy je nemovitost pojištěna na nižší částku, než je její hodnota, za kterou by bylo možné postavit obdobnou nemovitost znovu. V takovém případě mohou pojišťovny krátit pojistné plnění ve stejném poměru, v jakém je pojistná částka k hodnotě nemovitosti.

Jak by to vypadalo v praxi? Pro ukázku uveďme příklad domu, jehož reálná hodnota je nyní pět milionů korun, ale pojistná částka ve smlouvě je nastavena pouze na dva a půl milionu, tedy poloviční. Po požáru vznikne na nemovitosti škoda ve výši 400 tisíc, pojišťovna by ale dle občanského zákoníku nemusela vyplatit celou částku, plnění by velmi pravděpodobně krátila pouze na 200 tisíc korun.

Především ti, kdo mají sjednány starší pojistky, by si tak měli nechat smlouvu aktualizovat. Vzhledem k rostoucím cenám nemovitostí se toto doporučuje min. 1x za 3 roky. 

Rádi Vám zkontrolujeme stávající pojistnou smlouvu, aktualizujeme pojistné částky a nastavíme maximální obchodní slevy. 

11062b_61151d0087ad418fa801687a88c78716_mv2.webp
webHav2021.png

11. 5. 2021
NOVÝ
EBOOK PRO VÁS

Vlastníte vozidlo, ale cítíte se ztraceni, když se jedná o jeho pojištění?

Svěřujete se do rukou pojišťovacích poradců nebo internetových srovnávačů s důvěrou, že máte nejlepší možné podmínky? Rozumíme Vám.
Finanční poradenství je náš obor již od roku 2007
a chceme se Vámi podělit o naše zkušenosti.

V průměru ušetříme klientům 22% z částky, kterou platí dnes.